Městys Hustopeče nad Bečvou
Hustopeče
nad Bečvou

ZÁVOD HASIČSKÉ VŠESTRANNOSTI NA VYSOKÉ

Po dvaceti jedna letech se sbor dobrovolných hasičů na Vysoké vrátil k pořádání Závodu hasičské všestrannosti pro mladé hasiče a dorost. Tuto akci jsme spolupořádali s okresním sdružením hasičů Přerov a Hasičským záchranným sborem Olomouc, územním odborem Přerov. Celá akce byla naplánovaná na sobotu 5.10.2013 a  předcházely ji důkladné přípravy.

Této akce se zúčastnilo 313 závodníků v kategoriích mladých hasičů a dorostu. Závod byl zahájen slavnostním nástupem v 9 hodin na hřišti na Vysoké. Počasí v průběhu závodu bylo slunečné ,mírně větrné. První hlídka vyběhla na trať v 9hodin 30minut a poslední dorostenka odstartovala v 13hodin 34 minut. V kategorii mladých hasičů mladších startovalo 25 pětičlených hlídek v kategorii starších 28hlídek, v kategorii dorostu 4 hlídky, pak dále15 dorostenců jednotlivců a 13 dorostenek jednotlivkyň. Mladí hasiči měli trať dlouhou 3 km na které plnili na šesti stanovištích stanovené úkoly od střelby ze vzduchovek, až po první pomoc – ošetření a transport zraněného. Dorostenci běželi část tratě podle azimutu a měli ji o kilometr delší.

Volný čas mohli soutěžící využít na paintballové střelnici, kde si mohli zastřílet a po 11té hodině byla na hřišti připravena ukázka výcviku policejních psů. Tyto zpestření závodu byly finančně podpořeny městysem Hustopeče nad Bečvou , za což  jménem mládeže děkujeme.

V kategorii mladých hasičů mladších zvítězila hlídka z Poruby, v kategorii mladých hasičů starších hlídka z Henčlova, v kategorii dorostu hlídka ze Špiček, dorostence jednotlivce vyhrál Jakub Horák z Vysoké a dorostenky jednotlivkyně vyhrála Barbora Staňková taktéž z Vysoké. Celkové výsledky můžete shlédnout na stránkách www.oshprerov.cz v sekci mladí hasiči, plamen 2013 – 2014.

Děkujeme všem soutěžícím za výkony, jejich vedoucím za jejich přípravu, všem rozhodčím a taktéž organizátorům z řad SDH Vysoká.